ZOO Bojnice

Picture-Taker-a0eh2d
Na záver školského roka sa vybrali žiaci prvého až štvrtého ročníka na výlet do Bojníc. Cieľom výletu bola zoologická záhrada. Pre mnohé deti to bola premiéra a naplno si užívali prehliadku rôznych zvierat: opíc, korytnačiek, medveďov a iných šeliem, domácich i exotických vtákov, kengúr, muflónov, jeleňov, antilop a veľa ďalších. Neobišli ani vivárium, kde si mohli pozrieť v akváriách rôzne druhy rýb, žiab, pavúkov, hadov. Vyskúšali si rozmanité interaktívne hry, didaktické tabule, náučné chodníky. Zaujal ich aj nový pavilón slonov vybudovaný pre slonice Maju a Gulu. Z výletu sa vrátili spokojní a plní krásnych zážitkov.

Fotogaléria

Spoznali sme krásy Liptova

Picture-Taker-Uk27qo
V utorok 14.6.2022 sme sa vybrali na koncoročný výlet na Liptov.
So žiakmi 6.A, 7.A a 5.A sme navštívili hrad a kaštieľ v Liptovskom Hrádku i Mini Slovensko v Liptovskom Jáne.
Prežili sme SUPER  deň:)
Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie..

Fotogaléria

Deviataci na bowlingu

Picture-Taker-DkMQ3D
Bowling je šport, ktorý vám umožňuje zábavu, pohyb, súťaženie, a najmä hru s priateľmi. Práve takto deviataci strávili jeden zo svojich posledných školských dní, keď 28.6.2021 navštívili Activ club v Bytči a zmerali si sily v "kolkovom zápolení".

Fotogaléria

Triedny výlet do Súľova

Picture-Taker-JZxnh1
Za posledné roky si žiaci veľa školských výletov neužili, a tak sa deviataci rozhodli prežiť spolu ešte aspoň jeden triedny výlet. Zlákal ich neďaleký Súľov, ktorí všetci poznajú, a predsa je často neznámy, lebo práve to, čo máme najbližšie, si spravidla najmenej všímame. 25.6.2021 skoro ráno deviataci vyrazili spoznávať turistické chodníky aj krásu Súľovských vrchov. O dobrodružstvo, dobrú náladu a radosť z výletu veru nemali núdzu.

Fotogaléria

Exkurzia do Sobášneho paláca

Picture-Taker-QRzliq
Myslíte si, že by bolo dobré, keby v každej rodine bolo auto? Autori autíčka Súľov, si pred bezmála 100 rokmi mysleli, že by to bolo super, a tak vytvorili návrh auta, ktoré si mohli pozrieť naši žiaci zo VI.B počas návštevy Sobášneho paláca v Bytči 25.6. 2021. Súčasťou prehliadky bola aj motorka v mierke 1:1, ktorá učarovala zvlášť chlapcom. Zaujímavejšiu časť prehliadky určenú dievčatám sme našli na poschodí, kde nás čakali svadobné šaty. Vedeli ste, že vlečku na šatách britskej kráľovnej Alžbety vyšívali práve na Slovensku? Nielen to sme sa dozvedeli počas výkladu. Pozreli sme si svadobné šaty rôznych strihov, farieb, materiálov...prešli sme svadobnú módu celého 20. storočia a očarení sme vyberali, čo by sa práve nám páčilo najviac.

Fotogaléria

Dream Park Ochaby

Picture-Taker-asekkV
Na našej škole sa stalo dobrou tradíciou aspoň raz ročne zorganizovať výlet do zahraničia. Tento rok nás zlákalo Poľsko a 7. júna 2019 sme navštívili Dream Park Ochaby. Žiaci od piateho až po ôsmy ročník mali možnosť spoznať najznámejšie stavby svetovej architektúry, užiť si 5D kino a prevrátený dom, zrkadlový labyrint, prehistorické vodné živočíchy, terárium, ale aj pohyblivých dinosarov. Aj takto sme naplnili heslo, že učenie sa, má byť zábavou.

Fotogaléria

Cestou necestou – šikovné ruky našich žiakov

Picture-Taker-jQjEpE
Žiaci 7. A a 8. A nám svojimi prácami priblížili európske a slovenské zaujímavosti z histórie a geografie. Ich práce nás previedli Belgickom a jeho zaujímavosťou – Atómiom, Fínskom a tradičnou saunou, Talianskom a rôznymi druhmi cestovín, Španielskom a jeho matadorom, či vejárom temperamentných dám, Slovenskom a hlavne jeho východnou časťou – Šarišom s modelom dreveného kostolíka v Hervartove, no i obdobím Veľkej Moravy.

Fotogaléria

Ochtinská aragonitová jaskyňa, Betliar a iné...

Picture-Taker-9HPgg4
Ak sa niekedy budete chcieť stretnúť s tisícročiami a výnimočnou krásou, zájdite do Ochtinskej aragonitovej jaskyne. 42 žiaci našej školy tak urobili 5. 6. 2018 a objavili poklady jednej z najvýnimočnejších jaskýň na Slovensku, ktorá patrí medzi svetové unikáty. Kým jaskyňa dýchala pradávnym chladom, ďalšia návšteva smerovala do kaštieľa v Betliari, kde sa nás dotýkala nielen história a luxus, ale aj atmosféra známeho slovenského seriálu "1890". Po krátkej pauze vyhradenej nákupom a dobrému jedlu sme pokračovali v Podtatranskom múzeu v Poprade. Čakal tam na nás odliatok mozgovne neandertálca, meče z doby železnej, ale aj 3D model Vysokých Tatier z dreva, či bankovky z čias 1. Československej republiky vytlačené v Londýne - skrátka, z každého rožku trošku. Mohli sme porovnať cestovanie vlakom i autobusom, lebo oboje sme si užili vrchovate, porovnať východ a západ našej republiky, aby sme zistili, že Slovensko je skutočne krásna krajina, ktorá nám má čo ponúknuť a kde máme stále čo spoznávať a nechať sa prekvapovať. Už teraz sa tešíme na ďalšie poznávacie exkurzie.

Fotogaléria

Goodbye London! Au revoir Paris!

Picture-Taker-peZWGp
Lúčime sa s tebou, školský rok 2016/17, bol si pre našich žiakov viac než úspešným, pretože sme mohli vďaka našim skvelým pedagógom absolvovať nielen teoretickú, ale aj praktickú prípravu pri skúmaní tajomstiev, ktoré nám ponúka naša planéta Zem. K objavovaniu prírodných a kultúrnych krás sme začali blízkym okolím (hrad Hričov, Banská Štiavnica, Vysoké Tatry, Pieniny), ktoré nás motivovali k spoznávaniu aj „ďalekého sveta“. V spolupráci s CK Evas Tour a ZŠ v Predmieri sme zorganizovali od 15. do 21. mája 2017 poznávací zájazd do dvoch európskych metropol - Londýna a Paríža. Čítať ďalej

Turistický výlet na hrad Hričov

Picture-Taker-DRWT6F
Jedna z úloh pre piatakov na konci  školského roka bola – poznať región, v ktorom žijeme. A tak sme sa vybrali 13.6. 2017 na blízky, a predsa mnohým neznámy hrad Hričov. Cestou nás sprevádzali informačné tabule náučného chodníka, dych nám bral kopec, ale najmä krása prírody Súľovskej vrchoviny, ktorou sme prechádzali. Hrad nás privítal slnečnou vyhliadkou a spiatočnú cestu nám spestrili aj tri jaskyne. Na záver ešte chladivá zmrzlina...:)

Fotogaléria

Školská exkurzia Pieniny

Picture-Taker-pLgPly
Splavovanie rieky patrí medzi najzaujímavejšie atrakcie pre malých aj veľkých. Žiaci piateho až ôsmeho ročníka by o tom vedeli veľa rozprávať, pretože 7. 6. 2017 úspešne splavili na pltiach rieku Dunajec, ktorá tvorí časť severnej hranice medzi Slovenskom a Poľskom. Okrem toho navštívili poľské kúpeľné mestečko Szcziawnica, v horúcom dni sa ochladili v múroch kamaldulského Červeného kláštora, kde si pripomenuli stredovekú históriu a život mníchov, medzi inými aj významného mnícha, ktorý do dejín vošiel ako lietajúci Cyprián. Domov sa vracali plní zážitkov a dojmov z krásneho prostredia Pieninského národného parku.

Fotogaléria

Potulky po Tatrách

Picture-Taker-Sl3Owp
31.5. a 1.6.2016 naši ôsmaci so svojou triednou učiteľkou absolvovali dvojdňový školský výlet vo Vysokých Tatrách.
V prvý deň sa vybrali do Tatranskej Lomnice. Lanovkou sa vyviezli na Skalnaté pleso, kde s nadšením obdivovali krásu našich veľhôr. Po tejto túre si v Múzeu TANAPu pozreli expozíciu fauny a flóry tatranskej prírody. Ďalšia časť dňa bola zábavná a relaxačná. Najskôr si zajazdili na bobovej dráhe v Tatranskej Lomnici a zábava vyvrcholila v novootvorenej Tricklandii v Starom Smokovci. Príjemne unavení sa večer ubytovali v penzióne Štrba v Štrbe, kde ich čakala večera a nocľah.
Na druhý deň pokračovali v spoznávaní Vysokých Tatier prechádzkou okolo Štrbského plesa a pozreli si aj Areál snov so skokanskými mostíkmi. V popoludňajších hodinách sa plní nových poznatkov a zážitkov vrátili šťastne domov.

Fotogaléria