Goodbye London! Au revoir Paris!

Picture-Taker-peZWGp
Lúčime sa s tebou, školský rok 2016/17, bol si pre našich žiakov viac než úspešným, pretože sme mohli vďaka našim skvelým pedagógom absolvovať nielen teoretickú, ale aj praktickú prípravu pri skúmaní tajomstiev, ktoré nám ponúka naša planéta Zem. K objavovaniu prírodných a kultúrnych krás sme začali blízkym okolím (hrad Hričov, Banská Štiavnica, Vysoké Tatry, Pieniny), ktoré nás motivovali k spoznávaniu aj „ďalekého sveta“. V spolupráci s CK Evas Tour a ZŠ v Predmieri sme zorganizovali od 15. do 21. mája 2017 poznávací zájazd do dvoch európskych metropol - Londýna a Paríža.
Pätnásti odvážni žiaci našej školy sa s p. uč. Hofericovou vybrali za veľkým dobrodružstvom, ktoré sprevádzala náročná, no príjemná cesta autobusom plná zábavy. Našimi potulkami po svete nás sprevádzala veľmi milá, priateľská a skúsená pani sprievodkyňa Andrea. Prvým veľkým zážitkom bola cesta Eurotunelom z mesta Calais vo Francúzsku do Folkenstone vo Veľkej Británii. V Londýne sme strávili tri dni, ktoré boli „nabité“ poznávaním kultúrnych pamiatok: budova parlamentu so známym Big Benom, Westminsterské opátstvo, Buckinghamský palác, Tower of London, Tower Bridge, Národná galéria, London Eye, Prírodovedné múzeum, Sea Life akvárium, observatórium Greenwich. Po absolvovaní „poznávačiek“ nastúpila „hypermarketová turistika“ vo veľkom a známom londýnskom nákupnom centre Primark, kde sme všetci minuli ušetrené libry. Luxusné nákupné centrum Harrods sme mali možnosť vidieť len cestou k známemu Mc Donald´s, kde sme si zakaždým dopriali výborný obed. S Londýnom sme sa veľmi ťažko lúčili, no pri nastúpení na lodný trajekt sme si uvedomili, že nás čaká „stará dáma“ Paríža – Eiffelova veža. Po výstupe na druhé poschodie sme boli očarení nádherným výhľadom na okolitú scenériu Paríža. Oddychovým zážitkom bola plavba po rieke Seina, odkiaľ sme mali možnosť vidieť katedrálu Notre Dame. Svoj pobyt v Paríži sme si spestrili celodenným vstupom do zábavného parku Disneyland. Po absolvovaní jednotlivých „adrenalínových atrakcií“, príjemne unavení, plní nových zážitkov a spokojní, že sme v každej situácií dokázali využiť svoje jazykové schopnosti sme sa vybrali na ďalekú cestu domov.