Ochtinská aragonitová jaskyňa, Betliar a iné...

Picture-Taker-9HPgg4
Ak sa niekedy budete chcieť stretnúť s tisícročiami a výnimočnou krásou, zájdite do Ochtinskej aragonitovej jaskyne. 42 žiaci našej školy tak urobili 5. 6. 2018 a objavili poklady jednej z najvýnimočnejších jaskýň na Slovensku, ktorá patrí medzi svetové unikáty. Kým jaskyňa dýchala pradávnym chladom, ďalšia návšteva smerovala do kaštieľa v Betliari, kde sa nás dotýkala nielen história a luxus, ale aj atmosféra známeho slovenského seriálu "1890". Po krátkej pauze vyhradenej nákupom a dobrému jedlu sme pokračovali v Podtatranskom múzeu v Poprade. Čakal tam na nás odliatok mozgovne neandertálca, meče z doby železnej, ale aj 3D model Vysokých Tatier z dreva, či bankovky z čias 1. Československej republiky vytlačené v Londýne - skrátka, z každého rožku trošku. Mohli sme porovnať cestovanie vlakom i autobusom, lebo oboje sme si užili vrchovate, porovnať východ a západ našej republiky, aby sme zistili, že Slovensko je skutočne krásna krajina, ktorá nám má čo ponúknuť a kde máme stále čo spoznávať a nechať sa prekvapovať. Už teraz sa tešíme na ďalšie poznávacie exkurzie.