Poznáte Košice?

Picture-Taker-eTHOnN
Ak je vaša odpoveď nie, porozprávajte sa so žiakmi VII., VIII. a lebo IX. ročníka, ktorí boli 27. 5. 2015 na školskej exkurzii v Košiciach a dozvedeli sa o tejto metropole východného Slovenska veľa zaujímavého.

V technickom múzeu si žiaci overili svoje vedomosti a zručnosti z oblasti vedy, techniky, fyziky, ale aj dejepisu v interaktívnej expozícii Dobrodružstvo vedy( CESA). Umiestnili sa na peknom 6. mieste v súťaži 54 slovenských škôl a na 26.mieste spomedzi 60 európskych škôl.

Nové vedomosti o hviezdach a planétach získali počas návštevy planetária. Mimochodom, vedeli ste, že pôvodne nebolo 12, ale 13 znamení zverokruhu?

Počas prehliadky mesta mohli žiaci obdivovať remeselnú zručnosť majstrov stavbárov, sochárov a maliarov v 14. storočí, ktorí postavili skvost gotickej architektúry na Slovensku - Dóm sv. Alžbety. Mali možnosť zhliadnuť ďalšie pamiatky a zaujímavosti Košíc, o ktorých im fundovane porozprávala pani sprievodkyňa.

Pre mnohých boli zaujímavé nielen Košice, ale aj dobrodružná cesta vlakom s nádherným výhľadom na panorámou zasnežených Vysokých Tatier.

FOTOGALÉRIA