Európsky deň jazykov v Košiciach

Picture-Taker-ncmhFo
Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov naši osemnásti jazykovo zdatní žiaci II. stupňa navštívili 28. septembra 2016 metropolu východného Slovenska - Košice. Na dlhú cestu vlakom sa patrične pripravili a zabezpečili si plnú výbavu zábavných spoločenských a interaktívnych hier. Nezabudnuteľným zážitkom bol aj pre mnohých žiakov pohľad na mohutnosť našich veľhôr, ktoré sa nám ukázali v nádhernej slnečnej scenérii. Po príchode do Košíc plní očakávaní sme zamierili na Dolnú Bránu, kde pre žiakov z rôznych škôl boli pripravené prezentačné stánky o jednotlivých európskych kultúrach. Po absolvovaní malých „stánkových“ kvízoch sa Monika Kytková, Samuel Žídek a Barbarka Dižová rozhodli, že budú reprezentovať našu školu vo vedomostnom kvíze o  Európe priamo na centrálnom pódiu s dvoma ďalšími košickými školami. Moderátor Štefan Chrappa vyzdvihol európsky prehľad a jazykové zdatnosti súťažiacej skupiny. Príjemne unavení sme sa presunuli do Štátnej vedeckej knižnice, kde sme si prezreli krátke filmy v ôsmych jazykoch. Jazykovo obohatení a oddýchnutí sme vyrazili na prehliadku Dómu sv. Alžbety. Túžba vidieť Košice z „vtáčej perspektívy“ sa nám splnila po absolvovaní labyrintu 165 schodov v Severnej veži. Vedou na dosah bolo aj Vedecko-technické centrum pre deti a mládež, ktoré zábavnou formou prezentuje základy vedy a techniky. Po vyskúšaní hlavolamov, optických a akustických javov, ťažko sa nám z neho odchádzalo, a preto naša rozlúčka znela:
„ Dovidenia Košice!“