Školská exkurzia do Martina

Picture-Taker-G6Ykzp
22. 5. 2014 sa žiaci piateho, siedmeho a ôsmeho ročníka vybrali do kultúrneho a historického centra Turca - do Martina. Cieľov mali hneď niekoľko.

Ako prvé navštívili Múzeum slovenskej dediny, kde okrem drevených domčekov z oblasti Liptova, Oravy a Turca videli repliku drevenej školy z Petrovíc ,a tak mali možnosť vidieť, ako sa učili ešte ich starí rodičia.

Ďalšou zastávkou bol Pamätný dom Jozefa Cígera Hronského. Okrem architektonicky zaujímavej vily navrhnutej samotným spisovateľom, sa žiaci v interaktívnych cvičeniach a videu dozvedeli mnoho informácií o životných osudoch a tvorbe jedného z najvýznamnejších slovenských spisovateľov.

Po krátkej návšteve Národného cintorína sa všetci vrhli do kolotoča nákupov v obchodnom centre Tulip a bohatší o darčeky pre rodinu, príp. pre seba sme zamierili ku Kolároviciam.