Literárna exkurzia na Oravu

Picture-Taker-xZVSVY
19. 10. 2018 vymenili 48 žiaci V. až VIII. ročníka školské lavice za zážitkové učenie sa v prostredí Hviezdoslavovho múzea v Dolnom Kubíne. Spoznali historickú aj literárnu osobnosť Martina Bencúra, známeho ako Kukučín, pobytom v jeho rodnom dome v obci Jasenová a prešli po viac ako 600 schodoch, aby lepšie pochopili neľahký život v stredoveku, dotkli sa reálií Oravského hradu, a objavili aj jeho novodobú filmovú históriu, ktorá začína filmovaním „Upíra Nosferatu“, pokračuje „Kráľom drozdia brada“, „Statočným srdcom“, či „Sokoliarom Tomášom“. Aj napriek tomu, že sa v kalendári píše október, bolo im počasie naklonené, a tak mohli v jesennom slnku obdivovať prekrásnu oravskú prírodu a odniesť si mnoho nových vedomostí, informácií, ale aj upevnených priateľstiev a spoločných zážitkov.

Fotogakéria