Okresné kolo Šalianskeho Maťka

Picture-Taker-Wqwwx0
„Bola raz jedna malebná krajina – Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa.
A tá Šaľa Šalianskeho Maťka i Jozefa Cígera Hronského mala...“
Po Hviezdoslavovom Kubíne je Šaliansky Maťko azda druhou najprestížnejšou recitačnou súťažou. Tento rok sme opäť vdýchli život nielen starým povestiam a odkryli skvosty našich starých otcov, materí. Úspešnou i radostnou bola účasť našich reprezentujúcich žiakov v OK súťaže Šaliansky Maťko, ktoré sa uskutočnilo 12. 1. 2018 v Bytči. Alex Lőrincz, Alexandra Lutišanová a Romanka Puchoňová krásnym a precíteným prednesom slovenskej povesti chytili za srdce nielen odbornú porotu, ale aj ostatných súťažiacich. Napokon, posúďte sami: Alex Lörincz – 1. miesto v 1. kategórii (2. - 3. ročník), Alexandra Lutišanová  - 2. miesto v 2. kategórii (4. – 5. ročník), Romanka Puchoňová – 3. miesto  v 3. kategórii (6. - 7. ročník). Našim recitátorom úprimne blahoželáme a ďakujeme nielen im, ale aj pani učiteľkám, ktoré ich pripravovali do tejto súťaže!