Hviezdoslavov Kubín

Picture-Taker-rippTW
Medzi tradičné a zavedené súťaže patrí v školskom prostredí nepochybne Hviezdoslavov Kubín. V tejto recitačnej súťaži sa môže prezentovať každý, kto má chuť, talent a dobrú pamäť. Tento rok si 16. 3. zmeralo sily 22 žiakov a veru bolo čo počúvať. Všetci, ktorí sa zúčastnili boli odmenení sladkou drobnosťou a výhercovia si odniesli aj knižnú pozornosť. Medzi výhercami 1. kategórie nájdete hneď mená dvoch víťazov z 2. A, v poézii zvíťazil Matejko Možješ, v próze Alexandra Lutišanová. V druhej kategórii si prvé miesta rozdelili žiaci 6. A, v poézii Vlado Možješ, v próze Karol Kalabus. V tretej kategórii si víťazstvo odniesla Nikola Caránková s básňou „A keby zas..“ z 9. A a z prvenstva v prednese prozaického žánru sa tešil Dominik Šimák z 8. A. Títo šiesti žiaci postúpili aj do okresného kola, ktoré sa uskutoční 23. 3. 2016. Držíme im palce.