Zápis do 1. ročníka ZŠ 2018

Picture-Taker-jfRavb
Po roku, teda presne 5. apríla 2018, sme na našej škole privítali 20 budúcich prváčikov. Prišli, aby si na slávnostnom zápise vyskúšali aké je to sedieť v naozajstnej školskej lavici a čo všetko musí nádejný školák poznať a zvládať. Najskôr malých predškolákov privítal p. riaditeľ S. Klimo a krátkym programom ich pozdravili i terajší žiaci 1. ročníka. No a potom ich už čakal test, kde každý z nich ukázal ako vie rozpoznávať farby, tvary, určovať počty predmetov i ako dokáže napísať niekoľko tlačených písmen. Keďže sa na zápis pripravovali s rodičmi a s pani učiteľkami z MŠ, všetci ukázali, že sú šikovní a disciplinovaní. Nakoniec ešte detičky absolvovali malý test odvahy, kde sa každý pred tabuľou predstavil a zarecitoval krátku báseň. Samozrejme, za preukázanú odvahu a námahu, boli všetci odmenení sladkosťou a malým darčekom od detí zo školského klubu a pána starostu.