Mliečny a ovocný program

Picture-Taker-zqY0AA
Na začiatku šk. roka si pripomíname dva významné dni, a to Svetový deň mlieka v školách (posledná streda v septembri) a Svetový deň výživy (16.10.). Pri tejto príležitosti a v rámci projektu „Zdravie na tanieri" pripravil kolektív školskej jedálne pod vedením p. Lýdie Dzúrikovej 9. októbra chutné a zdravé koláčiky z regionálnej kuchyne. Krásne naaranžovaný stôl s dobrotami bol pre žiakov lákadlom nielen pre oči, ale aj pre chuťové poháriky. Počas dopoludnia sa vystriedali na ochutnávke všetky kolektívy žiakov školy. Príjemným osviežením boli mliečne kokteily s jahodovou, banánovou a čučoriedkovou príchuťou, ktoré nám pripravili žiačky 9. roč. V zdravej výžive sme pokračovali aj v nasledujúci deň, ktorý bol zameraný na prísun vitamínov v podobe ovocného šalátu. Dievčatá 8. roč. pripravili 200 ks ovocných pohárov pozostávajúcich z jabĺk, pomarančov, banánov, hrušiek, bieleho a červeného hrozna. Obrovskou vďakou pre celé tímy, ktoré sa podieľali na príprave mliečneho a ovocného dňa boli „rozžiarené očká a plné brušká".