Záchrana som ja

Picture-Taker-CeyKCy
Je celoslovenský projekt neziskovej organizácie Falck a Nadácie Alianz, ktorý sa zameriava na vzdelávanie detí v oblasti prvej pomoci a aktívne prispieva k zvyšovaniu bezpečnosti cestnej premávky. Na vyučovacích hodinách biológie, zdravotníckom krúžku a účelových cvičeniach sa aktívne venujeme otázkam prvej pomoci. Výsledkom celoročnej prípravy sú popredné umiestnenia žiakov v zdravotníckej súťaži. Tentokrát sme sa rozhodli, že sa zapojíme aj do projektu „Záchrana som ja". Žiaci 2. roč. pod vedením p. uč. Klimovej vytvorili básničku s názvom „Nepozorný Mirko", ktorú ilustráciami doplnila žiačka 3. roč. Sofinka Risová. Aj prostredníctvom literárnej tvorby žiaci dokážu poskytnúť prvú pomoc, zachrániť život.