Záložka pre školy

Picture-Taker-gQ9K6T
V mesiaci október sa všetci žiaci našej školy zapojili do celoslovenského projektu Záložka pre školy, ktorú organizuje Slovenská národná knižnica. Spoločne na hodinách čítania, výtvarnej výchovy a slovenského jazyka pripravili viac ako 182 knižných záložiek. Pracovali rôznymi výtvarnými technikami a výsledkom ich snahy boli naozaj rozmanité, nápadité, farebné záložky, ktoré sú potrebné pre každého čitateľa. Ich práci pomáhala nielen láska ku knihám, ale aj snaha vytvoriť niečo pre iných – záložky totiž pripravili pre žiakov vybranej školy vo Veľkom Krtíši. Na oplátku dostali záložky vytvorené deťmi v tejto družobnej škole. Do tohto podujatia sa naša škola zapojila po prvýkrát, ale veríme, že nie naposledy.